iSaloni 2017 žūrija titulu «Labākais jaunais dizainers» piešķīrusi uzlecošajai itāliešu dizaina zvaigznei Elenai Salmistraro. Balvas piešķiršana viņai tika pamatota ar šādu formulējumu: «Par prasmi savas iztēles ekspresiju ieviest sērijveida ražošanā un bagātināt ar jaunām, pārdomas raisošām iezīmēm». 

Elena Salmistraro 2009. gadā, tikai gadu pēc Milānas tehniskās universitātes absolvēšanas, kopā ar arhitektu Andželo Stoli atvēra savu dizaina studiju un sāka izstrādāt arhitektūras un dizaina projektus gan itāliešu, gan starptautiskām kompānijām, bet jau gadu vēlāk reģistrēja zīmolu Alla’s design un tieši tad arī pirmo reizi ar saviem darbiem piedalījās starptautiskā specializētā izstādē – Milānas triennālē.

Salmistraro

Polifemo. De Castelli.

Salmistraro

Zeno. Stone Italiana.

Dizainere pati atzīst, ka iedvesmu smeļas leģendās un mītos, bet savus «stāstus» ietērpj mūsdienu grafiskā dizaina, ielu mākslas, komiksu un bērnu grāmatu ilustrāciju valodā. Tā, piemēram,  pēc analoģijas ar Ķīnas imperatora Ciņa Šihuandi kapenēs atrasto terakotas armiju viņa arī ir sagatavojusi savu, firmai Alessi veltītu veselu «armiju», respektīvi, kolekciju, kurai dots nosaukums The Brushes’ Army, jo tajā «iesauktie karavīri» ir nekas cits kā drupaču notraukšanai no galda paredzētas sukas. Savukārt fabrikai De Castelli, kas Elenu Salmistraro uzaicināja piedalīties projektā Tracing Identity un pierādīt pasaulei to, ka metāls var būt arī sievišķīgs, viņa izstrādāja kumodi Polifemo ar lielu apaļu rokturi centrā, tādējādi padarot šo mēbeli līdzīgu mītiskajam ciklopam Polifēmam.

Salmistraro

Belte. My Home Collection.

Salmistraro

Belte. My Home Collection.

Par zīmīgu notikumu savā dzīvē un karjeras attīstībā Elena Salmistraro uzskata fabrikas Bosa aicinājumu sadarboties. 2015. gadā šī slavenā marka iecerēja dzīvnieku pasaulei veltītu projektu ANIMAlita un uzaicināja tajā piedalīties jaunus dizainerus. Elena izstrādāja ļoti oriģinālu vāžu kolekciju, katrai vāzei piešķirot stilizētas pērtiķa galvas veidolu. Kolekcija izdevās spilgta. Neparasta, grezna. Pēc tam nāca klajā lādītes kā skarabeji, tapetes ar kakadu attēliem, keramikas bruņneši, kā arī maiju cilts indiāņu artefaktu – noslēpumaino skulptūru – iespaidā radītas stikla tases un pudeles.

Milan

Primates. Bosa.

Milan

Primates. Bosa.

Milan

Primates. Bosa.

Papildus rūpnieciskajam dizainam Elena Salmistraro aizraujas arī ar glezniecību un savu mākslas darbu radīšanai izmanto melnu kontūru, košas akrila krāsas un lielus audeklus (150х100 cm). Tāpēc viņas gleznas parasti ir līdzīgas desmitkārt palielinātiem komiksu zīmējumiem. Viņas stils bieži vien tiek dēvēts par popsirreālismu. Taču pati sinjorita Salmistraro atturas no jebkādiem apzīmējumiem un apgalvo, ka strādājot uz dizaina un mākslas robežas.

Lai arī pie kā šī talantīgā itāliete ķertos – vienalga, vai tas būtu pufs Belte vai galdiņš Lok no My Home Collection, sienas panno vai šķīvji ar noslēpumainu būtņu attēliem – , visi viņas darbi ir atmiņā paliekoši, oriģināli, dažkārt arī ironiski, bet vienmēr stilīgi un emocionāli.

Milan

Escamas. Bosa.

Milan

Dornette Cocoa. Bosa.

Milan

Dornette Canyon. Bosa.

Milan

“The Brushes Army”. Alessi.