Šajā neparastajā un spraigajā laikā, kad notiek daudz kas tāds, kas mums liek mainīt savu pasaules uzskatu, nākas no jauna apsvērt arī patērētāju intereses.
Tieši tāpēc tik interesants ir projekts Uni(re)verse, kas parāda interjera noformēšanas tendences 2010./2011. gadā. To 2010. gada februārī izstādes Heimtextil ietvaros Frankfurtē prezentēja seši pasaules vadošie dizaina biroji: Bora.Herke Stilbüro no Vācijas, Carlin International no Francijas, Colourhouse (Zviedrija), Dan Project (Japāna), Stijlinstituut Amsterdam (Nīderlande) un The Future Laboratory (Lielbritānija).
Četri pamatvirzieni, kuriem piešķirti šādi tēlaini nosaukumi: Futurustic, Temptation, Hypernature un Intuition, rāda, ka ceļā no tagadnes uz nākotni tiks izmantotas acīmredzamas un laika gaitā pārbaudītas vērtības. Vienkāršība, izsmalcinātība, jaunas tehnoloģijas un vēlreiz vienkāršība, — šīs vērtības ir uzmanības centrā un ieskicē jauno universālo dzīves tēlu kontūras.
Šeit pieprasījums pēc vienkāršības un kvalitātes pārsteidzošā kārtā rezultējas kā atgriešanās pie zemes. Apstiprinot dabisko elementu vērtību un skaistumu, ir radīts pamats organiskam dizainam, kurā priekšroka tiek dota nevis pārmērībām, bet «dzīviem» materiāliem.
Šis virziens iedalāms trijos apakšvirzienos: Refined Roots, Infinite Time un Lesstravagance.
Pamatkrāsas: pienbalta, gaiši bēša, pelēcīgi bēša, gaišbrūna, brūna, šokolādes brūna, melna.
Refined Roots
Formu un auduma ornamentu pamatā ir koku sakņu imitācija.
«Apbrīnot neskarto dabu un novērtēt tās bagātību», — tāda ir zviedru arhitektu biroja Tham+Videgard Hansson projekta Tree Hotel koncepcija. No alumīnija veidotās un meža vidū augoša koka galotnē «uztupinātās» būves iemītnieki var izbaudīt pilnīgu saskaņu ar brīvu dabu. Sīkāku informāciju sk. mājaslapā www.tvh.se.
Infinite Time
Cilvēkam un videi draudzīgā koncepcija ir balstīta uz pārstrādātu materiālu izmantošanu.
Ādas izstrādājumi laika gaitā var iegūt savdabīgu šarmu.
Lesstravagance
Vienkārši materiāli tiek traktēti jaunā ekoluksusa formā.
Izsmalcinātību akcentē smalki pinumi un it kā putojošas formas.
Papīra lentes ir apjomīgas un vietumis atgādina putas, plisētais kartons kombinēts ar cēlmateriāliem, vārītā vilna rūpīgi apstrādāta.
Temptation
Gaistot robežai starp reālo un virtuālo, rodas jauns mākslinieciskais noformējums, kas faktiski maina mūsu mājās esošo objektu uztveri. Tehnoloģiskajai mūsdienībai mijoties ar dekoratīvo klasicismu, materiāli ceļo laikā un telpā, atraisot iztēli.
Šis virziens iedalāms šādos apakšvirzienos: Intimate Sphere, Irresistible Staging, Digital Classics.
Pamatkrāsas: pasteļa, sinepju, brūna, gaiša terakotas, terakotas, plūmju, pelēcīgi zaļa, tumšzaļa.
Cristal Bar minisalonus Honkongā Ketrīna Olina iecerēja tālab, lai apmeklētāju ievestu pasaku valstībā, kas atspoguļotu viņa paša fantāzijas.
Intimate Sphere
Senatnes pieskaņa, apbružāta āda, efektīgi materiāli un dažādas imitācijas — tas viss veido kontrastus, kas atsauc atmiņā pagātni un ar to saistītās emocijas.
Intesible staging
Intīmā dzīve šeit parādīta tieši tādā veidā, kādā gribētos to «projektēt». Dekori un dažādie efekti ir kārdinājuma elementi, bet krāsainais plastikāts un bārkstis – atgūtās radošās brīvības izpausmes.
Digital Classics
Virtuālās pasaules piedāvā aizvien vairāk iedomātas eksistences iespēju. Jaunās tehnoloģijas ļauj radīt inovatīvu estētiku un arī reālo dzīvi padara pievilcīgāku.
Šeit daba tiek uzskatīta par līdztiesīgu partneri. Tieši tās bagātībā un daudzveidībā tiek rasti neizsmeļami iedvesmas avoti.
Shulab Studio projektā Lightpot puķu podā ir integrēta gaismas diožu lampa, kas telpaugiem dod iespēju dzīvot pat tumsā.
Virziens iedalāms apakšvirzienos: Beneficial Innovation, Organo Tech, Layering Reality.
Pamatkrāsas: bāli rožaina, oranža, blāva tirkīza, gaišzila, akvamarīna, blāva plūmju, piena šokolādes, antracīta.
Beneficial Innovation
Līdz ar jauno tehnoloģiju attīstību atkal un atkal atklājas dabisko materiālu pozitīvās īpašības.
Organo Tech
Dzīvi organismi ir kalpojuši par iedvesmas avotu tiem līdzīgu materiālu radīšanai.
Layering Reality
Pateicoties jauno tehnoloģiju attīstībai, ir radušās «intelektuālās» tekstilijas. Tā, piemēram, izmantojot kompānijas Kyokuyo Sangyo izstrādāto siltumjutīgo polivinilhlorīda šķiedru, var mainīt auduma krāsas tonalitāti.
Intuition
Lai gan rodas aizvien jaunas un visdažādākās tehnoloģijas, patērētāji savā ikdienas dzīvē tiecas pēc vienkāršības. Viens no labākajiem veidiem, kā to panākt, ir funkcionālo iespēju apvienošana ar intuīciju, kas palīdz noteikt jaunu universalitātes vektoru.
Šis virziens iedalāms apakšvirzienos: Graphic Fascination, Impulsive Creativity, Magic Simplicity.
Pamatkrāsas: dzeltena, smilšu, koši sarkana, zaļa, zila, violeta, tumšbrūna, melna.
Graphic Fascination
Ar puķu un grafikas palīdzību ir iespējams radīt jaunu, universālu valodu. Šai ziņā par piemēru kalpo mēbeļu un interjera priekšmetu salons Constructive Lives Londonā. Lai apliecinātu spēcīgu vizuālo identitāti, dizaina birojs Multistoreys miksējis afrikāņu, indiešu un īru grafiskos ornamentus.
Supervienkāršu formu, pārsteidzošu ģeometrisko konfigurāciju un kaleidoskopisku efektu izmantojums rada patiesu valdzinājumu.
Impulsive Creativity
Mākslinieciskajā noformējumā plaši un daudzveidīgi tiek izmantoti moduļi.
Noteikts akcents tiek likts uz krāsām un figurālajiem tēliem.
Magic Simplicity
Spilgtu krāsu un dabisko toņu kontrasti nodrošina vislielākajā mērā enerģētisku dinamiku. Aktuāli ir apļi un citas elementārās figūras.