Alina Vagele
Pagājušā gada beigās viesus sāka uzņemt greznā pieczvaigžņu viesnīca Palazzo Versace Dubai.
Šis ir pēc skaita otrais modes nama firmas kūrorts (pirmais atrodas Zelta krastā Austrālijā). Ideja tika ilgi lolota, dizaina viesnīcas celtniecība ilga vairāk nekā septiņus gadus un vairākkārt tika atlikta.
Pēc izskata ēka neatgādina viesnīcu ierastajā izpratnē. Tas ir neaptverams pils ansamblis, prasmīga vēsturiska stilizācija, kas atgādina vēlās renesanses laika vareno itāļu arhitektūru. Īstu itāļu pili 626 miljonu dolāru vērtībā ieskauj sazaroti dārzi. XVI gadsimta stilā būvētā viesnīca atrodas radošā kvartāla Culture Village pašā viducī, Krikas līča krastā. Palazzo Versace ietver 215 numurus, no kuriem 65 ir ar paaugstinātu komforta līmeni. Līdztekus viesnīcai kompleksā ietilpst apartamenti ar vienu, divām un trijām guļamistabām.
Donatella Versače viesnīcu dēvē par savu lolojumu, jo pati ir pārdomājusi visus tās interjerus. Tā, piemēram, visās zālēs ir Versačes firmas emblēmas – medūzas Gorgonas attēls. Tas viesus apsveic arī pie ieejas, uz plašās halles marmora grīdas. Savulaik Džanni Versače, kas aizrautīgi interesējās par antīko mitoloģiju, šo medūzu kā “nedaudz liktenīgu, nedaudz netikumīgu vienkāršības un skaistuma sintēzi” izvēlējās par kompānijas logotipu. Mūsdienās gan tikai retais domā par to, kāda ir Gorgonas loma kompānijas vēsturē, lai gan šī izvēle lielā mērā ietekmēja virzienu, kuru kompānija ietur gandrīz 40 gadus. Medūza simbolizē sengrieķu klasikas valdzinājumu. Ja to zinām, kļūst saprotama antīkā tematika, kas ik pa brīdim pavīd Palazzo Versace Dubai interjeros.
Līdztekus medūzai galveno viesnīcas vestibilu rotā 1000 metru grīdas mozaīka. Tās tematika jaušama visur: diezin vai ēkā atradīsies kaut viens numurs, kurā šī dekora nebūtu. Arī dzidros baseinus un bohēmiskos restorānus izdaiļo grīdas raksti. Daudzus no tiem gribas vērot ļoti ilgi. Lielākoties izmantots retais un dārgais Karāres marmors. Īpašu šiku tas piešķir vannasistabām, kas skaistuma un majestātiskuma ziņā neatpaliek no parādes rakstura hallēm.
Krāsu gamma – pienbaltie un krēmkrāsas toņi – rada maigu atmosfēru. Silto toņu mija, šķiet, lepojas ar savu dominanti: kaut kur pārsvarā ir sārtā krāsa, kaut kur – maigā laškrāsa, vēl kaut kur – gluži kā saulē izbalojis debeszilums… Bagātīgi izmantotie spoguļi iluzori palielina jau tā plašos guļamistabu interjerus. Galdiņus pie gultas un citas virsmas sedz stikls. Gandrīz visur kā akcents izmantoti audumi – viesnīcas mēbeles ir zināmā mērā pompozas. Apvelkamo zīdu un samtu izdaiļo ērgļi, pāvi un būtnes no grieķu mitoloģijas. Un, protams, puķes. Gultu galvgaļus vainago kalti ornamenti. Interjerus prasmīgi izceļ rūpīgi izvēlēts apgaismojums. Dominē antīkā tematika: moldingi, arku griesti ar meandra rakstu, pilastri un daudzas kolonnas.
Jāatzīmē, ka gaišās, “antīkās” krāsas tiek izmantotas ne jau visur. Piemēram, restorānu zonā, kas paredzēta biznesa pusdienām, dominē tumšie grafīta toņi. Sava artava ir dota arī arābu kultūrai: atpūtas un izklaides zonas akcentētas ar sulīgas krāsas ornamentiem. Arī dažos citos šķietami klasiskos interjeros ievīts austrumniecisks stils. To pārstāv vecināts zelts, skaistas kaltas lustras un gaismasķermeņi, spilgts drapējums restorānos, arābu interjeriem raksturīgie daudzie spilveni, grezni paklāji… Tas viss viesnīcas telpas atdzīvina, šķietami līdzsvaro antīko pompozitāti.
Palazzo Versace Dubai – tā ir vieta, kur itāļu greznība sadzīvo ar daudzkrāsainajiem Austrumiem, viens otru papildinot.