Nataļja Voronova
Foto: Viktors Jurevičs
Par interjera, pareizāk sakot, tā koloristiskā risinājuma sākumpunktu var kalpot kāda mēbele, portjeras, gaismasķermenis… Šajā gadījumā par to kļuva… zilacainā gaišas krāsas kaķene Iriska, kuru savulaik pavisam maziņu paņēma saimniece.
„Tieši šā kaķa krāsa – bāli palsa – bija tā, kas noteica nākamā interjera krāsu gammu,” pastāstīja dizainere Tatjana Loska. Tā, piemēram, pirmā stāva apsildāmās grīdas tika noklātas ar gaišām pulētām, marmoru imitējošām flīzēm.
Projekta ideja un telpu plānojums tika izstrādāts kopā ar arhitektu Ervīnu Freisu.
Darbs ar projektu bija diezgan viegls: izrādījās, ka pasūtītāji ir diezgan miermīlīgi, labprāt apsprieda dizaineres piedāvātās elementu (to skaitā durvju, apmaļu, arku ailu, vītņu kāpņu, arī lieto detaļu zīmējuma) skices, bet pēc tam tās pieņēma.
Visas telpas mājā, izņemot īpašnieku meitas istabu un baseinu, ieturētas „mūsdienu klasikas” stilā.
Pirmajā stāvā atrodas priekštelpa, halle, viesistaba, baseins. Turpat ir ēdamistaba un virtuve. Iesākumā arhitekts bija iecerējis veidot divas atsevišķas telpas. Dizainere ieteica tās apvienot. Pēc visu „par” un „pret” rūpīgas apsvēršanas tika nolemts pieņemt Tatjanas variantu. Virtuves–ēdamistabas dzeltenīgo ceriņkrāsas gammu noteica tapetes. Uz tām attēlotās puķes „nodiktēja” ideju par puķu pušķa veidošanu uz galda. Par īstu šīs telpas rotu kļuva grīdas pulkstenis, kuram ierādīta goda vieta pie sienas un kura melodiskā zvanīšana atgādina, ka laiks nestāv uz vietas.
Mājas plānojums deva iespēju viesistabu padarīt par visaugstāko telpu: griestu augstums tur ir četri metri. Tas ļāva izvēlēties skaistu solīdu lustru ar kristāla piekariņiem. Pie sienām izvietoti tādi paši svečturi. To abažūri ir tumšā aveņkrāsā. Kad iedegas gaisma, tie top spilgti sarkani. Mīkstās mēbeles apvilktas tādā pašā tonī, kādā ir gaismasķermeņi. Viesistabas sienas ir gaišpelēkas (izmantots krāsojums), bet panno ar klasisku zīmējumu (tapetes ar kvarca drupni) ieskauj moldingi (dekoratīvas apmales).
Viesu tualetei pirmajā stāvā sienu apdarei izmantotas itāļu flīzes. Spogulis melnā ietvarā, ko klāj balta patina, sasaucas ar melnajiem gaismasķermeņiem.
To, kāds būs baseina interjers, pateica priekšā antīkā stilā ieturētās spāņu flīzes ar eņģeļu attēliem, kas savukārt dublēti uz sienām. Ūdens zilgmi oriģinālas formas vannā uzsver piekārtie griesti. Savukārt baseina telpu pilnīgi pamatoti var uzskatīt arī par savdabīgu ziemas dārzu, jo tajā ir daudz augu.
Otrajā stāvā atrodas īpašnieku meitas istaba un guļamtelpa, saimnieku guļamistaba un viesu istaba. Viesiem domātās gultas galvgalis ir apvilkts ar audumu. Saimnieku guļvietai ir augsts, gluži kā ar lineālu novilkts galvgalis, ko rotā intarsija. Visās otrā stāva telpās ir dabiska koka parkets.
Īpašnieku meitas istaba ir ieturēta moderna stilā. Tatjana ieteica interesantu risinājumu apgaismojumam. Te ir centrālā lustra, karnīzes apgaismojums, punktveida pagaisma un sienas svečturi. Aiz bīdāmām spoguļdurvīm atrodas garderobe. Atsevišķu telpu aizņem guļamistaba. Uz sārtu tapešu fona – balta koka gulta ar skapīšiem un spogulis vintāžas stilā. Bet uz vannasistabas sienas, pateicoties dizaineres pūlēm, zied sārta orhideja. Šīs telpas mēbeles izgatavotas pēc Tatjanas skicēm.
Atsevišķi būtu jārunā par saimnieku tualetes istabu. Tā izvietota… erkerā. Telpa ir diezgan plaša, tāpēc apaļā vanna ielikta centrā. Pie sienām – keramikas flīzes gaišā persiku krāsā.
Arī mēbeles ar marmora galdvirsmām izdomāja Tatjana.
Kā pastāstīja dizainere, mājas iekšējā telpa vēl nav pabeigta. Darbs turpinās kabinetā un tā saucamajā austrumu istabā.