Otro gadu desmitu modernie zīmoli ne tikai sevi apliecina defilējumos uz podestiem, bet arī, būtiski paplašinot darbības sfēru, demonstrē viesistabu, guļamistabu, ēdamistabu ietērpu. Iesākumā savus uzskatus par to, kādam jābūt interjeram, pauda visai nedaudzi, taču tagad demonstrētāju pulkā parādās arvien jauni dalībnieki.

Versace Home: kā grieķu mākslas zālē

Šogad Versace nams parādīja kolekciju, ko Grieķijas kultūras ietekmē veidojusi pati Donatella.  Tai ir divas daļas: La Coupe des Dieux un Greek.

La Coupe des Dieux ir modernisma un baroka apvienojums. Zīmīgs ir krēsls ar laminētu atzveltni, sudrabotu ādas sēdekli un roku balstiem. Karkass izgatavots no tērauda bronzas un zelta krāsā.

Arī līnijā Greek izmantots sajaukums, bet šoreiz seno grieķu ornamentu un emodzi (grafiskas zīmes, ko lieto elektroniskajos ziņojumos un tīmekļa lappusēs) mikslis. Protams, uz abu līniju priekšmetiem ir Versace nama logotips. Eleganto Greek mēbeļu apdarei izmantots pelēks kašmirs, zīds, žakards, samts un melnkoks. Dominē pienbalts tonis (to šis nams patentējis kā firmas krāsu). Spilgti lāsumi ir uz spilveniem, tekstila, sienas panno. Mirdzoši joprojām ir trauki. Taču kopumā ierasto zeltu nomainījis pieticīgākais sudrabs. Šajā līnijā samanāma līdzība ar sievietēm domāto rudens un ziemas kolekciju, kas tika parādīta februārī.

Abas līnijas apvieno meandras: tās citētas uz dīvānu roku balstiem, krēslu atzveltnēm, galdu kājām.

Haute Couture

Roberto Cavalli Home: dzīvesprieks

Ar šim zīmolam raksturīgo vērienu Roberto Cavalli Home demonstrē faktiski visu, kas spēj telpu piepildīt ar košām, sulīgām un spilgtām krāsām.

Tas viss parādīts vienā no pieciem stāviem pasaulē pašā lielākajā (1500 kvadrātmetri) modes preču veikalā, kur tagad atrodas Roberto Kavalli impērija.  Mēbeļu apdarē un tekstilijās valda krāsu bagātība, kas izpaužas arī traukos un galda klājumā, tapetēs un paklājos… Tā ir Kavalli pasaule, kam nemainīgi uzspiests pārsātinātā, nevaldāmā un vienmēr atpazīstamā itāļu baroka zīmogs.

Kā vienmēr, ir ļoti daudz Kavalli raksturīgā zelta, spilgto ornamentu un eksotisko toņu, pat uz traukiem.

Haute Couture

Bottega Veneta Home: apvērsums pilī

Modes nams Bottega Veneta speciāli līnijai Home atvēris jaunu modes preču veikaliņu, kuru var raksturot diviem vārdiem: intīma greznība.

Tas atrodas XVIII gadsimta ēkā Palazzo Gallarati Scotti. Šis pēc skaita trešais modes nama veikaliņš pirmo reizi pilnībā veltīts interjera priekšmetiem. Jāatzīmē, ka pirmā stāva istabas nav pārvērstas par tirdzniecības vietu, bet pārtapušas par mājas sastāvdaļu. Tur ir viesistaba, ēdamistaba, kabinets un guļamistaba. Bottega Veneta lakonisms brīnišķīgi sadzīvo ar Karlo Karlones un Džovanni Tjepolo sienu freskām.

Haute Couture

Fendi Casa: Romas aristokrātisms

Šogad modes nams Fendi atkal sadarbojās ar franču dizaineriem Taonu Ngujenu un Tjerī Lemēru. Maison&Objet janvāra izstādē un Augstās mēbeļu modes nedēļā Milānā tika demonstrēts sadarbības rezultāts – mēbeles, kas atveido Romas aristokrātijas namu grezno atmosfēru.

Minimālisma piekritējs Taons Ngujens prot mūsdienīgu stilu spīdoši apvienot ar agrāko laiku, tas ir, Fendi greznību. Lakonisms, funkcionalitāte un… humors piemīt viņa veidotajai līnijai Contemporary.

Haute CoutureTrussardi Casa: Milānas apartamenti

Pirms gada iedibinātais mēbeļu zīmols Trussardi Casa Milānā parādīja kolekciju, ko bija izdomājis mūsdienu itāļu minimālisma klasiķis, dizainers Karlo Kolombo.

Šajā inteliģentajā kolekcijā ietilpstošie priekšmeti atsauc atmiņā XX gadsimta septiņdesmitos gadus, tikai bez pārliekā dekora un krāsu bagātības. Metrs par pamatu izmantojis  Milānas apartamentus, kam raksturīga vienkāršība, kluss valdzinājums un elegance.

Kolekcijas galvenā odziņa ir dīvāns Relief. Tā īpatnība – horizontālais un vertikālais roku balstu un atzveltnes spilvenu stepējums. Dīvānam, tāpat kā krēsliem, Karlo Kolombo izvēlējies smilškrāsu, pelēko un konjaka toni. Tajā pašā paletē ieturēta arī šīs markas prêt-à-porter pavasara un vasaras kolekcija.

Haute CoutureArmani Casa: māksla dzīvot saskaņā ar Armani stilu

Šogad zīmolam Giorgio Armani aprit 40 gadu un savukārt 15 gadu kopš markas Armani Casa dzimšanas brīža. Par godu šīm divām jubilejām Džordžo Armani iepazīstināja ar saviem darbiem, tos demonstrējot ekspozīcijā ar nosaukumu “Māksla dzīvot saskaņā ar Džordžo Armani stilu”. Kolekcijā ir 40 objekti, tostarp galda lampas, žurnālu galdiņi, svečturi un galda spēles.

Haute Couture

Emanuel Ungaro Home: mūsdienu greznība

Emanuel Unrago Home mēbeļu kolekciju kopīgi veidojuši Parīzes radošās studijas Emanuel Unrago un beļģu grupas JNL dizaineri. Tajā ir ļoti daudz krēslu, galdu un citu priekšmetu, kā arī dekoratīvo aksesuāru – gaismasķermeņu, spoguļu, paklāju un spilvenu.

Izmantoti grezni, mūsdienīgi materiāli… Piemēram, lakots koks, krāsainas koksnes mozaīkas, kas atgādina olas čaumalu, briežu ragi, marmors un ar skrošu strūklu apstrādāts stikls. No metāliem – pulēts vai matēts varš un nerūsošs tērauds.

Audumi dārgi un smalki: mīksts vai blīvs (drapēts) velvets, ar straziem rotāta vilna, apdrukāts vai klasiskais satīns… Audumi ir dažādos toņos: gan monohromi, gan daudzkrāsaini.

Haute Couture

 Gianfranco Ferre: angļu ārpilsētas rezidenču garā

Zīmols Gianfranco Ferre savulaik kļuva slavens, pateicoties līniju vienkāršībai un skaidrībai. Šīs īpašības piemīt arī markas Gianfranco Ferre Home mēbelēm. Jaunā kolekcija, kas tapusi kopā ar Jumbo Collection, ieturēta angļu ārpilsētas rezidenču garā un veltīta angļu mēbeļu mākslas leģendai Tomasam Čipendeilam, pārmērībām vai uzkrītošam šikam vietas nav. Ir tikai tīras līnijas un brīnišķīga apdare, praktiskums un apjomu līdzsvarotība. Ir pilnīga atbilstība “arhitektoniskajam stilam”, pie kura pieskaita šo zīmolu.

Haute Couture

Christian Lacroix Maison: ielūgums uz jaunām zemēm

Christian Lacroix Maison speciāli britu zīmolam Designers Guild radījis audumu un tapešu kolekciju Nouveaux Mondes (“Jaunā pasaule”).

Kolekcijas autors, nama radošais direktors Saša Valkhofs, kas namam iedvesis jaunu dzīvību, piedāvā doties uz Karību salām. Un jau burtiski acu priekšā… uz linu aizkariem, pārklājiem, segām un spilveniem ir ienākušies ķirši un eksotiski augļi.  Bet spilgti tauriņi un spāres, kustinot spārniņus, pacēlušies gaisā, lai pēc tam nosēstos uz pufiem, jau minētajiem pārklājiem un aizkariem, lai ar saviem attēliem izdaiļotu traukus.

Un vēl – Christian Lacroix Maison ar neparasti skaistu paklāju piedalījies projektā Moooi Carpets.  Šķiet, ka dizaineri ielūkojušies bērnu kaleidoskopā un tur redzēto brīnumaino rakstu pārcēluši uz auduma.

Haute Couture

Louis Vuitton: no tāliem ceļojumiem atgriežoties

Par īstu sensāciju Milānas izstādē kļuva pirmā pilnasinīgā Louis Vuitton mājai domāto izstrādājumu kolekcija Objets Nomades.

Faktiski tā bija vesela ekspozīcija. Tajā iekļautos 16 priekšmetus franču modes namam veidojuši slaveni dizaineri un Louis Vuitton radošā laboratorija.

Brīvā tulkojumā Objets Nomades nozīmē “klejojoši objekti”. Un patiesi šķiet, ka priekšmeti, iekams kļuvuši par Louis Vuitton firmas stila evolūcijas atspoguļotājiem, ilgi klejojuši laikā un telpā. Piemēram, Gvenaela Nikolasa atpūtas krēsla dizains tapis, pateicoties austai lentei, ar kuras palīdzību fiksē čemodānu saturu. Tā paša autora saliekamajā atpūtas krēslā The Ernest Bed skaidri saskatāma atsauce uz slaveno 1880. gada lādes tipa gultu.

Šūpuļtīkls, saliekams atpūtas krēsls, piekarināmi krēsli, saliekami galdi un krēsli, pārnēsājama lampa un taburete, blašķei līdzīgi gaismekļi, iekarināms skapis ar rāvējslēdzēju… Visi šie priekšmeti pat tropu mežā vai no apdzīvotām vietām tālā pludmalē saviem īpašniekiem izdaiļo dzīvi, palīdzot viņiem neatteikties no ierastās greznības.

Haute Couture